Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to poranne plamienie może sygnalizować ciążę?

Witam, ostatnio zauważyłam 7/8 dniu po owulacji poranne plamienie (krew mała ilość) w ten sam dzien zrobiłam test był negatywny. Następnego dnia rabo zrobiłam znowu test i negatywny, ale pojawiło sie już bardziej widoczne plamienie koloru brązowego .Dodam że staramy sie z mężem o dziecko, a jestem 2 dni przed miesięczką. (Brązowe plamienie jest obecnie trzeci dzień) Mam cykle przeważnie 29-32 dni. Czy jest możliwe, że to ciąża ??
KOBIETA, 24 LAT 2 miesiące temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

plamienie implantacyjne zazwyczaj pojawia się między 6. a 12. dniem od zapłodnienia i jest delikatnym plamieniem w kolorze żywej czerwieni, ponieważ jest krwawieniem z uszkodzonego naczynia krwionośnego śluzówki w czasie implantacji zarodka.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Proszę zgłosić się do laboratorium na badanie beta hCG ze krwi lub wykonać test ciążowy po terminie planowej miesiączki. Choć na tym etapie trudno wykluczyć zapłodnienie, to trudno także je potwierdzić, ponieważ brązowe plamienia z pochwy mogą mieć wiele przyczyn, poczynając od infekcji czy nadżerki, aż po zaburzenia hormonalne.

Szczegółowe informacje na ten temat odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy