Czy wymioty i ból głowy mogą oznaczać ciążę?

Od trzech dni mam silne wymioty,boli mnie głowa a wczoraj lekarz w szpitalu w strzelcach opolskich kazał mi iść do ginekologa a mam 43 lat i boję się że jestem w ciąży są też zawroty głowy, proszę o jak najszybszą odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wymioty i ból głowy nie są objawami specyficznymi dla ciąży – takie dolegliwości mogą pojawiać się również przy wielu schorzeniach. Najbardziej charakterystyczne są przy migrenach lub zaburzeniach neurologicznych. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-migreny-jak-je-rozpoznac.

Trudno mi zatem odnieść się do zaleceń lekarza, który Pani zasugerował wizytę u ginekologa. Proszę zapoznać się z tym artykułem, może okazać się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszym-tygodniu-rodzaj-intensywnosc.

Sugeruję, by niezwłocznie wykonała Pani test ciążowy lub badanie laboratoryjne na obecność beta hCG we krwi – to ostatecznie rozwieje Pani wątpliwości. Niezależnie od wyniku warto również skonsultować się z ginekologiem zgodnie z zaleceniami lekarza w szpitalu. O teście ciążowym może Pani przeczytać w materiale dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Proszę również sprawdzić w wypisie szpitalnym – tam powinny być informacje odnośnie Pani stanu zdrowia oraz rozpoznanie. Z tego dokumentu dowie się Pani więcej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.