Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mimo wszystko istnieje szansa na ciążę?

Dzień dobry, Na samym początku zaznaczę iż miewam nieregularne cykle miesiączkowe. Zwykle trwają oko 30- 40 dni czasami krócej. Miesiączki utrzymują się zwykle około 5-7 dni z czego pierwsze 2-3 są dość obfite. Ostatni cykl był troszkę inny. Miesiączka rozpoczęła się 14 listopada i trwała 2 dni. 22 listopada współżyliśmy z mężem bez zabezpieczenia. Od tego dnia zaczęłam odczuwać bóle podbrzusza, które trwają do tej pory. Również pojawił się większy śluz. Od około 4 dni zaczęły bolec mnie piersi, które wyraźnie się powiększyły i przyszczypywać sutki. Od 4.12 również pojawiły się mdłości a w dniu dzisiejszym wymioty. Wykonałam dwa testy ciążowe. Pierwszy 30.11 z porannego moczu, drugi dziś 06.12 ale z późniejszego moczu. Obydwa wyszły negatywnie. Czy mimo wszystko istnieje szansa na ciąże ? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA, 26 LAT 4 miesiące temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

bóle podbrzusza po stosunku nie są oznaką ciąży, co zresztą potwierdzają wykonane przez Panią testy ciążowe – po upływie około 2 tygodni w przypadku większości testów można mówić o minimalnym prawdopodobieństwie pojawienia się fałszywego wskazania testu ciążowego.

Być może zainteresuje Panią ta infografika: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Natomiast pojawienie się mdłości czy tkliwości piersi może być też związane ze stresem lub zaburzeniami hormonalnymi – w tym hiperprolaktynemią. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszona-prolaktyna-funkcje-normy-przyczyny-leczenie.

Sugeruję wizytę u lekarza ginekologa, przedtem może Pani wykonać badanie laboratoryjne na oznaczenie stężenia beta hCG, które na pewno rozwieje Pani wątpliwości. Więcej na ten temat w materiale dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy