Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapłodnienie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć nie można ze stuprocentową pewnością zapewnić o nieomylności testu ciążowego, to warto wspomnieć, że obecnie testy ciążowe cechują się dużą czułością.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

To oznacza, że prawidłowo wykonany test, po upływie 12 dni od zbliżenia intymnego, powinien wskazać wynik zgodny z rzeczywistością. Ból podbrzusza czy tkliwość piersi również mogą wskazywać na zbliżający się okres, niemniej jeżeli nie pojawi się w terminie lub pojawią się inne, budzące Pani wątpliwości, symptomy, wato wykonać ponownie test ciążowy.

Alternatywą jest badanie laboratoryjne z krwi na obecność hormonu beta hCG, czyli gonadotropiny kosmówkowej. Badanie to jest bardzo czułe i z dużą precyzją wskazuje stężenie hormonu, pojawiającego się w organizmie kobiecym niemal tylko i wyłącznie w okresie ciąży.

Być może zainteresuje Panią także ta infografika: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy