Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Palenie w ciąży - świadomy wybór

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jest to niezwykle mało prawdopodobne – wraz z rozwojem ciąży, przez cały I trymestr, stężenie beta hCG systematycznie rośnie, powodując, że hormon obecny jest i w moczu, i w krwi ciężarnej. Po około 3-4 tygodniach od zbliżenia ryzyko niewykrywalności zapłodnienia nawet przez test ciążowy domowego użytku maleje właściwie do zera.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Natomiast jeżeli ma Pani obawy, można wykonać badanie laboratoryjne na oznaczenie poziomu beta hCG w surowicy krwi. Ponadto warto zwrócić się do ginekologa, ponieważ ciąża jest tylko jedną z wielu możliwych przyczyn braku okresu, a tych jest naprawdę wiele.

Jeżeli dotychczas miesiączkowała Pani regularnie, to tak długie opóźnienie jest wskazaniem do niezwłocznej wizyty u lekarza.

Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy