Co może znaczyć ten delikatny ból podbrzusza?

Witam, chciałabym się zapytać, 7 dni po owulacyji pobolewa delikatnie podbrzusze jak na miesięczne ( którą powinnam dostać za 6 dni). Mam tak pierwszy raz. Czy jest to normalne? Czy jest prawdopodobne że to ciąża? Kiedy najlepiej zrobić test by potwierdził bądź wykluczył ciąże?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno oceniać prawdopodobieństwo ciąży w tej sytuacji – bóle podbrzusza nie są symptomatyczne dla ciąży. Natomiast bóle skurczowe, a także inne dolegliwości pojawiające się nawet na tydzień przed planową miesiączką mogą po prostu oznaczać zbliżającą się menstruację i określane są mianem PMS.

Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-pms.

Ciążę może Pani potwierdzić lub wykluczyć za pomocą testu ciążowego wykonanego najwcześniej po upływie 10-14 dni od domniemanego zapłodnienia. By mieć całkowitą pewność warto jednak poczekać z testem ciążowym domowego użytku do terminu miesiączki. Może też Pani wykonać badanie laboratoryjne z krwi na obecność hormonu beta hCG – jest to metoda najpewniejsza.

O testach ciążowych domowego użytku może Pani przeczytać w materiale dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.