Czy takie dolegliwości mogą znaczyć ciążę?

Witam serdecznie mam taki problem ze robilam test ciążowy wynik ujemny. Miesiączka spóźnia mi sie juz 3 dni. Bola mnie plecy, mam skurcze macicy, czasami bola mnie jajniki. Na dodatek ostatnio myslalam ze mialam grype lub zatrucie to caly dzień bylo mi nie dobrze. Czy to oznacza ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam, trudno powiedzieć, czy wskazane objawy oznaczają ciążę. Jeśli ma Pani wątpliwości, proszę ponowić test – na rynku dostępne są testy o różnej czułości. Proszę też pamiętać, że im później od prawdopodobnego terminu wystąpienia miesiączki, tym szanse na prawidłowy wynik są większe. Warto więc test ciążowy powtórzyć – najlepiej wybrać inny niż poprzednio. Jeśli chce Pani wiedzieć więcej o testach ciążowych, zachęcam do zapoznania się z materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow. Ból podbrzusza, w tym jajników, oraz skurcze macicy to często symptomy zbliżającej się miesiączki, mdłości natomiast wcale nie muszą oznaczać ciąży (na takie objawy raczej jest za wcześnie, pojawiają się koło 6-8 tygodnia ciąży). Więcej o symptomach ciąży w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie. Mdłości oraz złe samopoczucie może być też objawem infekcji, która również może powodować zaburzenia w cyklu miesiączkowym. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.