Czy po tej sytuacji ciąża jest możliwa?

Witam W ostatnim miesiącu doszło u mnie do 4 zbliżeń wszystkie z użyciem prezerwatywy i wytryskiem na zewnątrz, od jakiegos czasu mam wszystkie najczęstsze objawy ciąży, a okres spóźnia mi się dwa dni z tym, że zostało zaledwie pare dni do końca miesiąca, muszę dodać że przy ostatnim stosunku prezerwatywa została zle założona i trzeba było odwrócić ją na druga stronę,a na penisie mogła znajdywać się sperma, czy to możliwe abym była w ciąży? Dodam tez że od około dwóch tygodni dziwnie kłuło mnie podbrzusze, teraz mam bóle menstruacyjne bez krwawienia. Pozdrawiam i proszę o szybka odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli stosunki odbywane były w prezerwatywie, a ejakulacja następowała poza pochwą, to zapłodnienie można wykluczyć. Co do ostatniego zbliżenia, to nie sposób precyzyjnie ocenić prawdopodobieństwa ciąży (zwłaszcza, że nie wspomina Pani czy którykolwiek ze stosunków płciowych miał miejsce podczas Pani dni płodnych), ale również jest niezwykle mało prawdopodobna. Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Bóle menstruacyjne i kłucie podbrzusza raczej znamionuje zbliżającą się miesiączkę niż wczesną ciążę, natomiast stres może mylnie podpowiadać symptomy ciążowe. Sądzę, że nie ma Pani powodu do obaw, natomiast proszę pamiętać, że w każdej chwili może Pani wykonać test ciążowy. Jeżeli się Pani waha, to zachęcam do lektury naszego materiału dotyczącego rodzajów oraz sposobu działania testów ciążowych: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.