Jakie są szanse, że to jest ciąża?

Mam raczej regularne cykle miesiączkowe w tamtym miejscu kochałam się 2 dni przed miesiączką z prezerwatywą. Prezerwatywa sprawdzona nie została uszkodzona. Po 2 dniach wystąpił planowany okresów tym miesiącu miałam mieć okres mam jeden dzień spóźnienia i zero objawów nadejścia miesiączki. Dziś rano zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny. Zaczęłam się stosować do zaleceń przyspieszenia okresu. Czyli ciepła kąpiel i wysiłek fizyczny. I nadal nic. Dodam że w dni płodne wystąpiły bardzo moce bóle. Jakie są szanse że to ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

z opisanej przez Panią sytuacji nie wynika, by mogło być jakiekolwiek ryzyko ciąży – jeżeli stosunek płciowy miał miejsce podczas ubiegłego cyklu, a test ciążowy został wykonany co najmniej kilka tygodni po zbliżeniu, to wykluczone jest, by wynik był zafałszowany. Jeśli jest Pani zainteresowana, to szerzej o działaniu i specyfice testów ciążowych traktuje ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Natomiast przyczyn spóźniającej się miesiączki może być wiele, a najczęstszymi są przejściowe zaburzenia hormonalne i przesunięcia cyklu. Mogą się zdarzyć nawet kobietom, które zazwyczaj miesiączkują z dużą regularnością. Inne czynniki zaburzające cyk menstruacyjny, to dieta, infekcje, a także stres. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie.

Sądzę, że nie ma Pani powodu do obaw, a miesiączka powinna pojawić się lada dzień. Jeżeli tak się nie stanie, a długość tego cyklu przekroczy 45 dni, to proszę skonsultować się z ginekologiem w celu wykonania badań oraz rozpoczęcia leczenia.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyspieszyc-okres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.