Czy jest jakiś sens powtarzania testu?

Witam, Mam cykle co 28 lub 27 dni, zdarzało się kilka miesięcy wcześniej, że były co 22dni. Kochałam się z partnerem tydzień temu, według kalendarzyka była to owulacja. Okres miałam dostać 13.10 a dostałam dziś - znow 22 dzień cyklu. Zadnych objawów nie miałam, bolalo mnie tylko podbrzusze. Zrobiłam rano test i wyszedł negatywny, choć uważam że zrobiłam go za wcześnie. Planuję drugi zrobić w dniu spodziewanej miesiączki czyli 13.10. Zastanawiam się czy może to być ciąża, czy może jednak nie.. Biorąc pod uwagę wpisany w kalendarzyk cykl 27dni - owulacja byla tydzień ten, natomiast po wpisaniu, że okres przeszedł dzisiaj - owulacja przesunęła się na jeszcze tydzień przed... Czy jest sens powtarzania testu?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

aplikacja z kalendarzykiem opierająca się na algorytmie niestety do stwierdzenia owulacji jest niewystarczająca – często zdarza się, że dochodzi do przesunięć w obrębie cyklu i tylko obserwacja śluzu i znajomość własnego organizmu pozwoli na ustalenie terminu dni płodnych. Szczegóły pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-obliczania-dni-plodnych.

Ponieważ jednak jest duże prawdopodobieństwo, że zbliżenie miało miejsce w dni płodne, to ciąży nie można wykluczyć. Jeżeli nie zastosowali Państwo antykoncepcji, wówczas ryzyko jest duże. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

W nawiązaniu do pytania o test ciążowy, warto zauważyć, że powinien on być wykonany w dniu planowej miesiączki lub co najmniej 14 dni po stosunku płciowym obarczonym ryzykiem zapłodnienia. Skoro test wykonany był wcześniej, tj. 7 dni po zbliżeniu, niewykluczone, że wynik był fałszywie negatywny. Więcej na ten temat w materiale dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.