Czy test ciążowy w 33 dniu cyklu już będzie wiarygodny?

Dzień dobry mam pytanie czy test ciążowy wykonany 15 dni od stosunku w 33 dniu cyklu jest wiarygodny? 22.01 odbyłam stosunek z zabezpieczeniem. Proszę powiedzieć kiedy mogły wystąpić dni płodne przy cyklach 29-31. Dziś jest 34 dzień cyklu miesiączki brak a wszystkie objawy miałam na zbliżający okres kuje mnie tylko w prawym boku. Proszę o pomoc wykonałam już czy testy które zrobiłam i wyszły negatywne mogły się mylić. Zrobiłam test po dniach spodziewanej miesiączki i wcześniej Dziękuję
KOBIETA, 37 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

test ciążowy wykonany po 15 dniach od stosunku jest wysoce wiarygodny, ale wskazane jest jego powtórzenie, zwłaszcza jeśli menstruacja nadal się nie pojawia.

Owulacja występuje zazwyczaj ok. 14 dni przed miesiączką. Za dni płodne uznaje się nie tylko dzień owulacji, ale także dni występujące przed nią i po niej. W obecnej sytuacji wskazane byłoby oznaczenie hormonu beta-HCG, który w przypadku zapłodnienia wzrasta. Jeśli więc nadal nie pojawiła się u Pani menstruacja, to proszę to sprawdzić.

Podobne pytania z odpowiedziami ekspertów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-powodem-braku-miesiaczki-w-38-dniu-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/33-dzien-cyklu-i-negatywny-test-ciazowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/poprawa-cery-tradzikowej-i-33-dzien-cyklu-bez-okresu-a-mozliwosc-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.