Czy mimo tych negatywnych testów i miesiączki mogę być w ciąży?

4.04.2021 mój chłopak wszedł we mnie bez zabezpieczenia dosłownie na chwile. jestem panikarą więc oczywiście następnego dnia zaczęłam się martwić. okres mam bardzo nie regularny, moje cykle trwają od 28-54 dni. zazwyczaj przy okresie towarzyszy mi silny ból brzucha i okres jest obfity. w dniu planowanej w moim kalendarzyku miesiączki czyli 17.04 wystąpiło krwawienie zmieszane ze śluzem, trwało to kilka godzin a następnie bez żadnych innych dolegliwości przez kolejne 5 dni miałam normalne krwawienie miesiączkowe, odrobine mniej obfite ale nie znacznie. zrobiłam test 17.04 i wyszedł negatywny. następny 30.04 i również wyszedł negatywny. już zaczynałam się uspokajać, ale od dwóch dni (jest 5.05) bolą mie sutki. za wcześnie na dolegliwości przedmiesiączkowe bo moja miesiączka planowana jest na 25.05. dni płodne powinnam mieć za ok 2 dni, ale jak mówię mam nieregularne cykle stad zastanawiam się czy ja mimo tych negatywnych testów i teoretycznej miesiączki mogę być w ciąży przez ten mało rozsądny incydent?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w kontekście negatywnych testów ciążowych oraz wystąpienia menstruacji ciąża jest mało prawdopodobna. Oczywiście każdy niezabezpieczony stosunek niesie ze sobą ryzyko ciąży, zwłaszcza w przypadku nieregularnych miesiączek, jednak testy ciążowe są wiarygodne już po dwóch tygodniach od ewentualnego zapłodnienia.

Skoro ból piersi pojawił się po około dwóch tygodniach od poprzedniej miesiączki być może związany jest z owulacją. Wówczas można zaobserwować nadwrażliwość brodawek sutkowych na skutek wysokiego poziomu estrogenów w organizmie.

Jeśli jednak ból nie minie warto odwiedzić ginekologa w celu wykluczenia bądź potwierdzenia ciąży oraz zdiagnozowania bólu piersi.

Więcej o bólu w czasie owulacji przeczyta Pani tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/bol-podczas-owulacji-i-zespol-przedmiesiaczkowy.

Szczegółowe przyczyny bólu piersi opisane zostały w jednym z artykułów dostępnym pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.