Kiedy należy zrobić test w tej sytuacji?

Witam ma pytanie owulacje miałam 26 czerwca a kochałam się z partnerem 28 czerwca czy mogę być w ciąży?Kiedy zrobić test?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy może być Pani w ciąży, gdyż to zależy od wielu czynników – nie tylko od momentu cyklu. Natomiast, jeśli chodzi o teorię, to kobieta jest płodna nawet do 5-6 dni w ciągu cyklu: w dniu poprzedzającym owulację, podczas owulacji oczywiście oraz nawet do 4 dni po jajeczkowaniu. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/dni-nieplodne-i-plodne.

Zatem, jeżeli podejrzewa Pani ciążę czy też stosunek płciowy odbyty 28.06. był obarczony ryzykiem zapłodnienia, to warto wykonać test ciążowy – test laboratoryjny z krwi na obecność hormonu beta hCG można wykonać już w kilka dni po stosunku. Natomiast test ciążowy dostępny w aptece, wykrywający gonadotropinę kosmówkową w moczu, najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki, choć w przypadku bardziej czułych testów – niezafałszowany wynik powinien ukazać się ok 10-14 dni po zapłodnieniu. Więcej szczegółów w tym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.