Czy taki wynik testu mógł mieć związek z infekcją pochwy?

Witam mam sprawę nietypowa bo moja dziewczyna nie dostała okresu ale ją właśnie swędzi i piecze pochwa .A wynik testu wyszedł ze jedna kreska była bardzo czerwona a druga była blada .czy to jest możliwe ze dlatego tak wyszło przez infekcje pochwy.?czy to oznacza ze jest wciąży ????Bradzo proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

taki wynik testu nie powinien mieć związku z infekcją intymną – testy ciążowe domowego użytku opierają się na zasadzie wykrywania w moczu gonadotropiny kosmówkowej. Jeżeli jej poziom jest podniesiony, ukazują się dwie kreski, jeżeli go nie ma – jedna. Proszę zapoznać się z artykułem, dowie się Pan więcej o działaniu testów ciążowych: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Natomiast proszę pamiętać, że testy ciążowe dostępne w aptece czy drogerii nie są nieomylne i w zależności od czułości testu deklarowanej przez producenta mogą nie wskazywać prawidłowego wyniku. Choć jedna wyraźna kreska w okienku testowym oznacza brak ciąży, a dwie wyraźne – ciążę, to nie zawsze jest to oczywiste. W przypadku pojawienia się dwóch kresek – gdy jedna z nich jest słabo widoczna, to warto powtórzyć test, najlepiej za kilka dni, ale jest wysoce prawdopodobnie, że kolejne testy wskażą dwie wyraźne kreski. Ma to związek z podnoszeniem się hormonu – gonadotropiny kosmówkowej, świadczącym o zapłodnieniu. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.