Czy ta słaba kreska na teście może oznaczać ciążę?

Tydzień temu kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia okres mam nieregularny.Choruje na chorobę dwubiegunową.od pewnego czasu co chwile chodzę do łazienki siku jest mi nie dobrze boli mnie brzuch. Zmienil mi się apetytu jest inny niż zawsze.Caly czas bym płakała robiłam dziś o 10 test wyszła jedna kreska Ale bardzo przerywana co to może oznaczać czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przede wszystkim test został wykonany prawdopodobnie za wcześnie – testy ciążowe domowego użytku nie wykazują tak dużej czułości na obecność hormonu beta hCG w moczu, by dawać niezafałszowany wynik już po tygodniu od stosunku. Sugeruję wykonać test w dniu spodziewanej miesiączki lub może Pani zdecydować się na badanie na obecność gonadotropiny kosmówkowej (czyli właśnie hormonu beta hCG) z krwi w laboratorium – wówczas będzie miała Pani pewność co do wyniku. Proszę zapoznać się z tym artykułem, tłumaczy, kiedy najlepiej wykonać test ciążowy: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Drugą istotną kwestią jest samo wskazanie na panelu kontrolnym – jeżeli kreska była tylko jedna i to przerywana, to najprawdopodobniej test ciążowy został wykonany niewłaściwie. Ponieważ nie napisała Pani konkretnie co to za test, to sugeruję zapoznanie się z instrukcją dołączoną do produktu, gdyż każdy niuans jest bardzo istotny, by mieć pewność co do wyniku. Tak więc za długi i za krótki czas od wykonania, niewłaściwe przygotowanie materiału i wiele innych może wpływać na przebieg i wskazanie na panelu kontrolnym testu ciążowego. W standardowych testach domowego użytku jedna kreska zazwyczaj oznacza brak ciąży, natomiast dwie – podniesiony poziom beta hCG świadczący o zapłodnieniu. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.