Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po 9 dniach od stosunku test ciążowy jest wiarygodny?

Czy po 9 dniach od stosunku negatywny test ciążowy jest wiarygodny?Kiedy najlepiej zrobić kolejny dla pewności?
KOBIETA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno to oszacować, dlatego, że na rynku obecnie dostępna jest szeroka gama testów ciążowych, które różnią się czułością, a zatem i skutecznością. Niewykluczone więc, że test został wykonany za wcześnie i nie wykrył gonadotropiny kosmówkowej w moczu. O czułości testów ciążowych i o tym, jak to się przekłada na ich miarodajność mówi nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Standardowo zaleca się, by z wykonaniem testu ciążowego domowego użytku wstrzymać się do dnia planowej miesiączki – wówczas wynik z pewnością będzie miarodajny. Z kolei dużo wcześniej można wykonać badanie laboratoryjne z krwi na obecność beta hCG – już po tygodniu od zapłodnienia wynik może wskazać ciążę. O hormonie oraz badaniach wykrywających jego obecność we krwi może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy