Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przyjmuje się, że test ciążowy wykonany w dniu planowej miesiączki lub po tym terminie będzie wiarygodny. Większość testów ciążowych domowego użytku pokazuje niezafałszowany wynik nawet dużo wcześniej, czyli już po 10-14 dniach od zapłodnienia (dni płodnych), kiedy stężenie gonadotropiny kosmówkowej w moczu jest na tyle wysokie, by zostało wykryte przez test. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Jeżeli ma Pani wątpliwości, pozostaje badanie laboratoryjne z krwi – poziom beta hCG rośnie od początku, a hormon jest wykrywalny już nawet po 7 dniach od zapłodnienia, wskazując precyzyjnie wiek ciąży. Więcej w materiale dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Negatywne wskazania testu ciążowego lub wynika beta hCG we krwi >5 mIU/l jest jednoznaczny i przyczyny braku miesiączki należy upatrywać gdzie indziej. W tym celu warto skonsultować się z ginekologiem – nieprawidłowości może wykazać już badanie ginekologiczne bądź badania hormonalne. Proszę jednak pamiętać, że niewielkie wahania czy przesunięcia w cyklu menstruacyjnym nie zawsze świadczą o zaburzeniach – mogą przytrafić się nawet zdrowym kobietom wskutek zmiany diety czy stresu. Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy