Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

test ciążowy domowego użytku, dostępny w aptece czy drogerii, można wykonać po około 10-14 dniach od stosunku płciowego, choć to zależy od czułości testu. Jednak aby mieć pewność, że test ciążowy nie pokazuje wyniku fałszywie negatywnego, warto poczekać z jego wykonaniem nawet aż do terminu spodziewanej miesiączki. Może Pani dowiedzieć się więcej na ten temat z naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Natomiast dużo wcześniej hormon beta hCG jest wykrywalny we krwi – już po 7 dniach może wykazać ciążę. Dlatego, jeżeli zależy Pani na szybkim ustaleniu czy doszło do zapłodnienia, może Pani skierować się do laboratorium. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy