Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taki test można uznać za wiarygodny?

Czy test wykonany 21 dni po stosunku, w 2 dniu po terminie miesiączki z drugiego moczu z wynikiem negatywnym jest wiarygodny?
KOBIETA, 33 LAT 10 miesięcy temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli stosowała się Pani skrupulatnie do instrukcji użycia testu ciążowego, to wskazania testu są miarodajne – nie ma Pani powodu do obaw.

Po 21 dniach od stosunku, w razie zapłodnienia, stężenie gonadotropiny w moczu kobiety jest na tyle wysokie, że każdy test ciążowy wykryje hormon. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy.

Jeśli ma Pani wątpliwości, warto wykonać kolejny test ciążowy lub zgłosić się do laboratorium w celu wykonania badania z krwi na obecność beta hCG. O badaniu może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy