Czy mogę być w ciąży według takiego wyniku?

Witam zrobiłam wczoraj test ciążowy z krwi z palca wyszła jedna czerwona kreska a drugie rozmazane tło jak wezmę pod światło widać blada kreskę czy mogę być w ciąży jeśli tło jest rozmazane z drugiej strony ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tylko ścisłe stosowanie się do instrukcji dołączonej do testu ciążowego pozwala na uzyskanie prawidłowego, niezafałszowanego wyniku – istotny jest czas wykonania testu.

O tym, co może wpłynąć na wynik testu ciążowego przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Odczytywanie wskazań testu po upływie wyznaczonego czasu nie jest miarodajne, tym bardziej nie ma żadnej wartości merytorycznej odczytywanie wyniku w taki sposób, jaki Pani opisuje.

Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości – co do wyniku czy poprawności wykonania testu – proszę wykonać test ponownie.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.