Jak ocenić ten wynik próby ciążowej?

Witam. Zazwyczaj moj cykl menstruacyjny trwa 29-32 dni. Dziś jest 40sty dzien, robilam test 2 dni temu wyszedł negatywny, powtórzyłam dzis ponownie i zaczęła się robić POZIOMA kreska przy " T" i wyszła PIONOWA kreska " C" Finalnie pokazało normalnie jakby był negatywny ale jest zaróżowiały obszar przy " T" ( nie pokazuje tak jak jest w instrukcji ze jest pozytywny lub negatywny tylko jest kreska przy " C " oraz różowo przy T ale nie kreska
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

jeśli wynik testu ciążowego, który Pani wykonała różni się od wyników pokazanych w instrukcji dołączonej do opakowania, to najprawdopodobniej test należy uznać za wadliwy.

W takiej sytuacji konieczne jest ponowne wykonanie testu. Oprócz domowych testów ciążowych warto oznaczyć także poziom hormonu beta-HCG (poziom gonadotropiny kosmówkowej). Badanie to jest bardzo dokładne i da Pani pewną odpowiedź na to, czy zaszła Pani w ciążę.

Inne pytania o niejasne wyniki testów ciążowych znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niejasny-wynik-testu-ciazowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niedokladny-wynik-testu-ciazowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bledny-wynik-testu-ciazowego.

Brak okresu może być również związany z innymi czynnikami. Opisaliśmy je w tekście poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty