Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza to wskazanie testu ciążowego?

Witam , zrobiłam test ciążowy i na skali pojawiła się do połowy skali różowa plama jakby długi pasek .Co to oznacza . Ciążę.Prosze mi pomóc .
KOBIETA, 37 LAT 2 miesiące temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

takie wskazanie zdecydowanie nie oznacza ciąży, a prawdopodobnie – nieprawidłowe wykonanie testu ciążowego. Niewykluczone, że źle Pani zakropliła mocz lub też próbowała odczytać wynik po upływie czasu wskazanego przez producenta testu. Są to najczęstsze błędy popełniane przez kobiety. Takie pomyłki sprawiają, że wynik testu ciążowego nie jest miarodajny.

O tym, jaki test ciążowy wybrać i jak go wykonać przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

By móc mówić o prawidłowo przeprowadzonej procedurze zakraplania próbki moczu, umożliwiającej uzyskanie miarodajnego wyniku, należy stosować się ściśle do instrukcji dołączonej do testu.

Jedna kreska, pojawiająca się w polu testowym, świadczy zarówno o prawidłowo przeprowadzonym teście, jak i o braku ciąży. Dwie kreski potwierdzają zapłodnienie, lecz proszę pamiętać, że muszą to być dwie wyraźne kreski, a wynik należy odczytać tylko i wyłącznie po upływie czasu określonego w ulotce. Jeżeli będzie Pani próbowała odczytać wynik za wcześnie lub za późno, prawdopodobnie wskazania nie będą miarodajne.

Sugeruję zatem ponowne wykonanie testu ciążowego. Być może pomocna okaże się także nasza infografika: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy