Dlaczego test ciążowy tak wyglądał?

Witam robiłam test ciążowy płytkowy odrazu pokazał dwie kreski. Ale gdy po godzinie na niego spojrzałam nic już tam nie było żadnej kreski nic pusto co o tym mam sądzić ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wynik testu ciążowego należy odczytywać w ciągu kilku do kilkunastu minut od jego wykonania. Na opakowaniu testu zawsze znajduje się informacja o czasie, jaki jest najlepszy dla wykonania tego odczytu. Ciężko powiedzieć, dlaczego po godzinie test tak wyglądał. Niemniej jednak to nie był też dobry czas na sprawdzenie wyniku. Wydaje się, że w tej sytuacji najlepiej byłoby jeszcze raz wykonać badanie. Można zrobić też apteczny test, chociaż stuprocentową odpowiedź da tylko poziom b-HCG wykonywany w laboratorium. Z tego też względu zachęcamy do powtórzenia badań i w razie wyniku dodatniego bądź wysokiego poziomu b-HCG, udanie się do ginekologa. Lekarz podczas wizyty przeprowadzi dokładny wywiad oraz wykona USG ginekologiczne. Na podstawie tych badań możliwe będzie potwierdzenie ciąży. Kolejne wizyty będą już wynikały z kalendarza badań ciąży. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/hcg

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.