Czy te wyniki badań wskazują na ciążę u 28-latki?
Witam , robiłam bete trzy razy jedna 6 tyg po stosunku <0.1 u/l , druga w innym labo <2.30ml [ 10 tyg po stosunku )i robiona w tym samym labo też <2.30 ml( 14 tyg po stosunku) , usg robiłam 8 tyg po stosunku I 11 tyg po stosunku u dwóch innych lekarzy , którzy nie zauwazyli ciąży , problem jednak jest w tym , że robiłam 20 testów z moczu i trzy po czasie 25 min wyszły dwie kreski , a czas odczytu jest to 10 min , czy to oznacza , że może być ciąża??????

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
wyniki wykonanych przez Panią badań - zarówno tych z krwi, jak i z moczu oraz USG jednoznacznie wskazują na brak zapłodnienia. Beta-hCG na poziomie poniżej 5 mIU/ml jest obecna wyłącznie u kobiet niebędących w ciąży, a oznaczenie zrobione kilkukrotnie potwierdza wiarygodność wyników.
Pozytywne kreski na trzech testach ciążowych wykonanych z moczu, wskazują w tej sytuacji na błędny odczyt, gdyż ten odbył się znacznie za późno - kluczowe jest dokładne stosowanie się do instrukcji podanej przez producenta. Zwlekanie ze sprawdzeniem wyniku testu czasami wiąże się z utlenieniem się jego składników, co może wprowadzić kobietę w błąd, zwłaszcza w przypadku, gdy pojawią się dwie kreski.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy
https://portal.abczdrowie.pl/pozytywny-test-ciazowy
https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-test-ciazowy
https://portal.abczdrowie.pl/czy-jestem-w-ciazy-objawy-test
https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy
https://portal.abczdrowie.pl/wczesne-objawy-ciazy
https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje
https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego