Czy powinnam powtórzyć USG oraz bHCG?

Witam, mam dość głupie pytanie i proszę o konkretną odpowiedź , ostatni stosunek odbyłam 14 grudnia, pozniej styczeń luty aż do dziś nic, robiłam dwie bety jedna 6 tyg po stosunku wyszła 0.1 druga 8 tyg po stosunku wyszła też 0.1 byłam u ginekologa 9 tyg po stosunku nic nie zauważył oraz u innego ginekologa 11 tyg po tym stostosunku też nic nie zauważył, 45 testów negatywnych oprócz dwóch które zamówiłam przez internet po czasie 20 min wyszła słaba kreska, ale odrazu dzień po tym poszłam na bete I wyszła ujemna, czy musze powtarzac test usg i te bety, miałam 3 krawienia ale nie były one takie jak moje miesiaczki, zaznaczę ze mam wysoka prolaktynę i podejrzenie hiperpolaktykemi ale przez te dodatnie testy po czasie nic do mnie nie przemawia i nie wiem co mogę jeszcze zrobić by miec pewność czy te 11 tyg po stosunku na usg i te bety to wystarczający czas???? Przez te testy dodatnie po czasie nic do mnie nie przemawia

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

na podstawie wykonanych przez Panią badań z krwi oraz masy testów ciążowych można stwierdzić, że w czasie stosunku nie doszło do zapłodnienia, co dodatkowo potwierdzają wizyty ginekologiczne u lekarzy. Wszystkie metody sprawdzania zajścia w ciążę zostały wykonane w odpowiednim odstępie czasowym od stosunku, dlatego nie ma potrzeby ich powtarzania.

Najprawdopodobniej dwa testy, które dały wynik pozytywny, zostały odczytane przez Panią zbyt późno (20 min to dość długi czas i przeważnie według instrukcji jest on znacznie krótszy), co doprowadziło do utlenienia się testów i ukazania drugiej kreski, która wprowadziła Panią w błąd. Fakt braku ciąży potwierdzają również występujące u Pani miesiączki - ich osłabienie może wynikać właśnie z zaburzeń hormonalnych, które powinny zostać poddane leczeniu.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/pozytywny-test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/czy-jestem-w-ciazy-objawy-test

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.