Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy negatywny wynik bhcg muszę powtórzyć?

Czy negatywny wynik beta hcg <2,3 zrobiony 20 dni po stosunku trzeba powtórzyć, czy definitywnie świadczy o braku ciąży? Zrobiłam 3 testy ciążowe, które wyszły również negatywnie. W tym czasie brałam tabletki antykoncepcyjne Vines. Jedyną pomyłką w braniu tabletek była w listopadzie. Pominęłam wtedy jedną tabletkę i zgodnie z ulotką wzięłam dwie kolejnego dnia. Krwawienie z odstawienia pojawiło się 12 stycznia, zbliżenie było 9 stycznia.
KOBIETA, 23 LAT 2 miesiące temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli badanie laboratoryjne na oznaczenie hormonu beta hCG zostało wykonane 20 dni po feralnym zbliżeniu, to ciążę można wykluczyć, ponieważ już po kilku dniach od zapłodnienia w organizmie kobiety zaczyna rosnąć poziom gonadotropiny kosmówkowej.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Stosowanie się ściśle do ulotki w związku z pominiętą pigułką – w przypadku jeżeli została wzięta przed upływem 24 godzin – sprawia, że ryzyko zmniejszenia skuteczności ochrony antykoncepcyjnej właściwie nie zachodzi. Stąd prawdopodobnie nie ma Pani powodu do obaw.

Więcej na temat zasad postępowania w przypadku pominięcia pigułki antykoncepcyjnej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/pominieta-tabletka-antykoncepcyjna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy