Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w takim wypadku ciążę można wykluczyć?

16 dni po stosunku robiłam test wynik poniżej 0.200 a 22 dni po stosunku (tydzień przed planowym krwawieniem) zrobiłam test z porannego moczu o czułości 10 wynik negatywny. Biorę tabletki antykoncepcyjne i dodatkowo zabezpieczamy się prezerwatywa ale w 1 tygodniu pominęłam tabletkę tydzień po stosunku stąd obawy o ciążę. Czy w takim wypadku ciążę można wykluczyć?
KOBIETA, 24 LAT 3 miesiące temu

Wyznaczanie daty porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

faktycznie pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu od zakończenia poprzedniego blistra pigułek może skutkować podwyższonym ryzykiem wystąpienia owulacji. Zatem i ryzyko ciąży jest wysokie, lecz jeżeli pominęła Pani tabletkę tydzień po stosunku, to ochrona antykoncepcyjna nie musiała ulec zmniejszeniu. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/pominieta-tabletka-antykoncepcyjna.

Zarówno negatywne wskazania testu ciążowego, jak i niewykrywalne stężenie hormonu ciążowego beta hCG jednoznacznie wskazują na brak zapłodnienia. Nie ma Pani powodu do obaw – po upływie 22 dni od stosunku płciowego poziom gonadotropiny kosmówkowej, w przypadku zapłodnienia, wynosiłby od 5-50 mIU/ml. Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej szczegółów pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy