Czy skuteczność antykoncepcji została zachowana?

Witam. Zapomniałam zażyć pierwszy raz w życiu tabletki antykoncepcyjnej Vixpo. Była to 9 tabletka, tego dnia wieczorem również współżyłam bez zapezpieczenia z wytryskiem w środku. Po około 22 godzinach zażyłam pominiętą tabletkę, następnie po 2h zażyłam tabletkę dzisiejszą. Na ulotce jest napisane, że skuteczność tabletki zostaje zachowana gdy nie upłyną 24h, jednak chciałabym się upewnić. Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro producent tabletek antykoncepcyjnych Vixpo zapewnia o zachowaniu ochrony antykoncepcyjnej, jeśli nie minie doba, to zapewne tak jest.

22-godzinne opóźnienie w przyjęciu dziewiątej tabletki nie powinno więc zaburzyć skuteczności antykoncepcji i jest Pani nadal chroniona. Producent Vixpo w ulotce dołączonej do opakowania informuje, iż pigułkę należy zażyć tak szybko jak to możliwe, gdy pacjentka sobie o tym przypomni, a następne tabletki pacjentka powinna przyjmować o dotychczasowej porze.

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej to popularny temat w naszym serwisie. Został on opisany w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/pominieta-tabletka-antykoncepcyjna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.