Jak postępować po zwymiotowaniu tabletki antykoncepcyjnej?

1 czerwca zaczęłam brać tabletki vixpo był to około 5-6 dzień cyklu ( nie jestem dokładnie pewna ponieważ okres zaczął mi się zaraz po krwawieniu pologowym). Tabletki biorę zawsze około 19. W niedzielę 5 czerwca od około 6. 00 zaczęłam wymiotować z powodu infekcji przez około godzinę dodatkowo miałam silna biegunke wieczorem wzięłam około 20. Chwilę po 21 znowu wymiotowałam. Dzisiaj dopiero po kilku dniach przypomniałam sobie ze przecież zwymiotowałam pewnie tabletkę i nie wzięłam na jej miejsce innej. Narazie nie współżyje. Lekarz pwoiedzial, że ochrona będzie po 2 tygodniach od rozpoczęcia stosowania antykoncepcji. Jak to wygląda teraz w moim przypadku?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

producent tabletek antykoncepcyjnych Vixpo w ulotce dołączonej do opakowania informuje, iż w przypadku pominięcia jednej tabletki z drugiego rzędu należy przyjąć pigułkę wtedy, gdy pacjentka sobie o niej przypomni, nawet jeśli będzie to oznaczało zażycie dwóch tabletek na raz.

Ochrona antykoncepcyjna nie będzie wówczas zmniejszona, dlatego nie ma potrzeby stosowania dodatkowych form antykoncepcji. Wydaje się więc, że ochrona antykoncepcyjna rozpocznie się w terminie określonym przez lekarza.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów znaleźć można pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-w-drugim-tygodniu-stosowania, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-w-drugim-tygodniu-cyklu. https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-w-drugim-tygodniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.