Czy ochrona tabletkami jest zachowana?

Dzień dobry, przyjmuję od kilku lat tabletki antykoncepcyjne Vixpo. Ostatnio pierwszy raz zdarzyło mi się nie wziąć jednej. Była to 9 tabletka, czyli z drugi tydzień tabletek. Uprawiałam wtedy seks z chłopakiem bez zapezpieczenia. Przypomniałam sobie o wzięciu tabletki dopiero na kolejny dzień, przy braniu o stałej porze 10 tabletki i wzięłam wtedy 9 i 10. Czy ochrona antykoncepcyjna była zachowana?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zgodnie z informacjami podanymi przez producenta tabletek Vixpo w ulotce dołączonej do opakowania w przypadku pominięcia jednej tabletki z drugiego rzędu (a więc od 8. do 14.) należy zażyć pominiętą tabletkę tak szybko jak to możliwe – nawet jeśli będzie to oznaczało przyjęcie dwóch tabletek w jednym czasie (czyli tak jak Pani postąpiła).

W takiej sytuacji ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana i nie będzie potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Jeśli jest Pani zainteresowana odpowiedziami na podobne pytania innych użytkowniczek proszę kliknąć w poniższe linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-skutecznosc-antykoncepcji-zostala-zachowana,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-do-konca-mam-stosowac-dodatkowa-antykoncepcje,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/calkowite-pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-z-drugiego-tygodnia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.