Czy w związku z tą sytuacją istnieje duża szansa na ciążę?

Biorę tabletki antykoncepcyjne vixpo od ponad 2 lat o godzinie 17. Pierwszy raz zdazylo mi się o nich zapomnieć, we wtorek koło godziny 11 zerkając na blister zauważyłam że nie wzięłam tabletki z niedzieli i poniedziałku odpowiadającej 19 i 20 tabletce, dzisiaj zaczynam 4 dniową przerwę i czuję okropny ból lewego jajnika. Czy jest możliwość że mimo stosowania odpowiednio kolejnych tabletek właśnie jestem w trakcie owulacji i jak duże jest ryzyko ciąży w przypadku odbytego wczoraj stosunku przerywanego?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

podczas przyjmowania doustnej antykoncepcji hormonalnej nie dochodzi do owulacji. Pomijanie tabletek antykoncepcyjnych może jednak do niej doprowadzić. Nigdy nie wiadomo, kiedy ona nastąpi, dlatego często producenci tabletek antykoncepcyjnych zalecają stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez siedem kolejnych dni po pominięciu tabletki.

Producent tabletek antykoncepcyjnych Vixpo w swojej ulotce informuje, że jeśli kobieta pominęła więcej niż jedną tabletkę, to powinna poradzić się lekarza co do dalszego postępowania. Zachęcamy więc do konsultacji z ginekologiem.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-pominieciu-dwoch-tabletek-jest-duze-ryzyko-zajscia-w-ciaze, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/cykl-miesiaczkowy-po-pominietej-tabletce-antykoncepcyjnej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-vibin.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.