Czy jak odbyłam stosunek w połowie drugiego tygodnia, to mogę być w ciąży?

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne (levomine ) od 5 lat, i w pierwszym tygodniu zapomniałam wziąć 2 i 3 tabletkę z pierwszego tygodnia, i nie brałam tych pominiętych tylko już 4. Moje pytanie czy jak odbyłam stosunek w połowie drugiego tygodnia, to mogę być w ciąży? Bo mam lekki bol podbrzusza i zdarzyło się jednorazowe plamienie brązowe.
KOBIETA, 27 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

każde pominięcie tabletki antykoncepcyjnej stwarza ryzyko obniżenia skuteczności oraz zajścia w ciążę. Producent tabletek Levomine w ulotce dołączonej do opakowania informuje, że w przypadku pominięcia więcej niż jednej tabletki, trzeba konsultować się z lekarzem, który decyduje o dalszym postępowaniu.

W związku z tym w Pani przypadku istnieje ryzyko zapłodnienia. Proszę wykonać test ciążowy z moczu bądź oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG we krwi, a następnie skonsultować się z ginekologiem.

Pytania z podobnej tematyki umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-pominieciu-dwoch-tabletek-moglam-zajsc-w-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-teenia-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.