Czy możliwe jest już wystąpienie objawów po zapłodnieniu?

Witam. Zapomniałam ostatniej tabletki antykoncepcyjnej z pierwszego tygodnia i tego dnia był stosunek. Wieczorem również zapomniałam wziąć tabletki (pierwsza z II tygodnia). To było w niedzielę, w poniedziałek zauważyłam w toalecie gesty śluz,mniej więcej od wtorku odczuwam ciągnięcie w dole brzucha, dziś (czwartek) pojawił się śluz zabarwiony na brązowo w małej ilości. Tej nocy nie mogłam spać. Czy możliwe jest zapłodnienie i objawy po tak krótkim czasie ?
KOBIETA, 25 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

objawy po zapłodnieniu raczej nie pojawiają się tak szybko, ale niestety ryzyko zajścia w ciążę po pominięciu dwóch tabletek antykoncepcyjnych występuje. W obecnej sytuacji trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie oraz zwrócić się o radę do ginekologa.

Producenci tabletek antykoncepcyjnych w ulotkach dołączonych do pigułek umieszczają szczegółowe zalecenia. Najczęściej jednak dotyczą one pominięcia jednej tabletki. Pominięcie większej ilości pigułek wymaga konsultacji z ginekologiem, który zaleci dalsze postępowanie.

Podobne pytania można znaleźć tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletek-antykoncepcyjnych-stosunek-bez-zabezpieczenia-i-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-teenia-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-trzech-tabletek-antykoncepcyjnych-a-ryzko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.