Czy w związku z tą sytuacją istnieje ryzyko zajścia w ciążę?

Zawsze biore tabletki ok 17 godziny. Biorę Atywie. W piątek współżyłam, w sobote nie pamiętam czy wzięłam tabletke prawdopodobnie tak, pamiętam, ze ja wyjmowałam i w blistrze jest pusto i bylo to o 24:00. Rano w niedziele po przebudzeniu nie byłam jednak pewna i zapobiegawczo wzielam tabletke z zapasowego blistra o 10 rano, a kolejna juz normalnie o 17 w niedzielę. Pierwszy raz tak mam tabletki biore dlugo juz i zawsze systematycznie. Czy jest ryzyko zajscia w ciaze?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie napisała Pani, w którym tygodniu przyjmowania tabletek mogło dojść do pominięcia jednej z nich – a jest to istotne w kontekście dalszego postępowania.

Proszę więc zerknąć do ulotki dołączonej do opakowania tabletek antykoncepcyjnych Atywia. Znajdzie tam Pani informacje od producenta, który wspomina, jak postępować w przypadku pominięcia zastosowania leku Atywia w pierwszym, drugim oraz trzecim tygodniu.

Proszę zastosować się do jego zaleceń, a zmniejszy Pani ewentualne ryzyko zajścia w ciążę.

Pytania z podobnej tematyki umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-jednej-tabletki-siodmego-dnia-po-rozpoczeciu-opakowania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mam-normlanie-skonczyc-to-opakowanie-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-powinnam-zrobic-siedmiodniowa-przerwe-i-zaczac-nowe-opakowanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.