Czy zaszłam w ciążę?

Witam Po około 3 miesięcznej przerwie znowu zaczęłam zażywać Tabletki leverette. Zaczęłam brać w 1 dniu miesiączki, w 8 dnia brania Tabletki a kilka dni po zakończeniu miesiączki zapomniałam wziąć tej Tabletki. Wzięłam dopiero na następny dzień rano Tabletke, ponad 12 godzin minęło od wzięcia ostatniej Tabletki. W dniu pominięcia Tabletki odbył się stosunek bez zabezpieczenia. Kilka dni po zakończeniu miesiączki dostałam plamienia o zabarwieniu brązowym i zgagi dostałam. Czy możliwe że zaszlam w ciaze? Ma drugi dzień wzięłam pominięta Tabletke i ta która powinnam zażyć tego dnia.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zażycie tabletki antykoncepcyjnej z opóźnieniem wymaga zerknięcia do ulotki dołączonej do opakowania. Producent tabletek informuje w niej o dalszym postępowaniu.

Znajdziemy tam informację, że jeśli pominięto jedną tabletkę antykoncepcyjną w drugim tygodniu stosowania, to należy zażyć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe – nawet jeśli oznaczałoby to przyjęcie dwóch tabletek w jednym czasie. Kolejne pigułki należy przyjmować o standardowej porze.

W takiej sytuacji ochrona przed ciążą nie będzie zmniejszona i nie wymaga to stosowania dodatkowych środków. Należy pamiętać, że inne zalecenia byłyby, gdyby to była tabletka z pierwszego bądź trzeciego tygodnia.

Podobne pytania znaleźć można tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-jesli-zapomnialam-wziac-osmej-tabletki-naraya-plus,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-w-drugim-tygodniu-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.