Czy ochrona przed ciążą aktualnie jest zachowana?

Dzień dobry. Dziewczyna stosuje tabletki antykoncepcyjne Levarette - w czasie poprzedniego opakowania ominęła jedną tabletkę oraz nie wzięła podwójnej dawki w kolejnych dniach. Wystąpiło krwawienie z odstawienia, aktualnie jest w połowie kolejnego opakowania - czy ochrona przed ciążą aktualnie jest zachowana?
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety nie napisał Pan, która tabletka antykoncepcyjna została pominięta, a ma to ogromne znaczenie pod względem dalszego postępowanie. Zazwyczaj w ulotce dołączonej do opakowania danych pigułek producent zamieszcza informacje odnośnie postępowania w przypadku pominięcia tabletki z pierwszego, drugiego lub trzeciego tygodnia.

Jeśli jednak pominięcie tabletki miało miejsce w poprzednim opakowaniu, to najprawdopodobniej i tak nie będzie można już nic zrobić. Normalne krwawienie z odstawienia przemawia za tym, że nie doszło do zapłodnienia, ale dla pewności dziewczyna powinna wykonać jeszcze test ciążowy.

Inne pytania o pominięcie tabletki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-i-skape-krwawienie-z-odstawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-qlaira,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-hormonalnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.