Czy ochrona przed ciążą jest jednak zachowana?

Dzień dobry, Biorę tabletki antykoncepcyjne vibin mini od dwóch lat. Nigdy nie zdarzyło mi się żeby zapomnieć o tabletce, niestety ostatnio w pierwszym tygodniu brania nie wzięłam na czas drugiej tabletki z blistra, zwykle jest to o 20:30, natomiast gdy obudziłam się po 8:00, wzięłam ją około 8:15, i zmartwiłam czy ochrona jest zachowana. Następne tabletki brałam o czasie. Wiem, że dopuszczane jest 12 godzin w opóźnieniu, a to było prawie tyle, bardzo się martwię, stosunek odbyłam w poprzedzającym tygodniu 5 dni wcześniej. Czy jest możliwe żebym była w ciąży, czy jednak ochrona jest zachowana? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli producent tabletek antykoncepcyjnych dopuszcza maksymalnie 12-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki i zmieściła się Pani w tym czasie, to ochrona antykoncepcyjna powinna zostać zachowana.

Proszę nadal przyjmować tabletki Vibin Mini zgodnie ze schematem oraz pamiętać, aby przyjmować je regularnie i bez większych opóźnień. Dla zwiększenia pewności można dodatkowo wspomóc się prezerwatywą przez kolejnych siedem dni.

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-opoznienie-nie-zaszkodzi-ochronie-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/12-godzinowe-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-naraya,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/10-godzinowe-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-antykoncepcyjnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.