Czy powinnam jednak powtórzyć test?

Dzień dobry proszę o pomoc Tak wiec zacznę od początku swój ostatni ryzykowny stosunek miał miejsce 9/10 lutego wydawało mi się ze po nim nie powinnam mieć obaw bo raczej uważaliśmy, swoje obawy zaczęły się od tego ze mój okres który był w lutym był słabszy krótszy i lekko spozniony( wywoływany gorącymi kąpielami i polopiryna) jednak wystąpiły w nim skrzepy. Dla uspokojenia się 13 dni od stosunku z porannego moczu wykonałam test ciążowy o czulos 10 mIU/ml wynik jaki uzyskałam to jedna kreska. Za pare dni 20 od stosunku zaczęły bolec mnie biodra i ledźwie tak wiec znów wykonałam test z porannego moczu o czulosci 20 mUI/ml wynik negatywny. Biodra i lędźwie nie przestawały mnie boleć tak wiec za3 dni powtórzyłam test kolejnymi dwoma testami na jednym z nich pojawiła się cieniusieńka blada druga kreska. Chcąc mieć pewność na drugi dzień wykonałam 2 kolejne testy które pokazały wynik negatywny. Kiedy ból bioder ustał zaczęłam czuć „pieczenie” w sutkach tak wiec 28 dni od stosunku wykonałam ostatni test od stosunku o czulosci 20 mlU/ml który wskazał jedna kreskę.. dodam ze próbka moczu była pobierana rano kiedy to stężenie jest najwyższe. Do dnia dzisiejszego odczuwam czasami bóle bioder i właśnie to pieczenie/uczucie ciepła w piersiach, większych objawów takich jak senność czy wymioty nie zauważyłam. Czy jest jakieś ryzyko ze jednak jestem w ciąży ? Czy szereg testów mógł pokazać błędny wynik pomimo ciąży ? Czy ten ból w piersiach moze być spowodowany tym ze za 9 dni mam dostać planowo miesiączkę ?Czy należy powtarzać wynik testu? Proszę o pomoc bardzo się stresuje

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nic nie wskazuje na to, by miała Pani powody do obaw – licznie wykonywane testy potwierdzają brak ciąży. Gdyby do zapłodnienia doszło około 9-10.02. to niemal miesiąc później stężenie beta hCG w moczu byłoby na tyle wysokie, by wykrył je test ciążowy domowego użytku.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, być może rozwieje Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Bóle w piersiach mogą wskazywać na niewielkie zaburzenia hormonalne – np. wzrost stężenia w organizmie hormonu zwanego prolaktyną – niekoniecznie związane z ciążą. Szereg zmian w gospodarce hormonalnej zachodzi przez cały cykl menstruacyjny, co jest zupełnie naturalne.

Proszę spokojnie oczekiwać krwawienia miesięcznego, a jeżeli się nie pojawi lub chce Pani ostatecznie wykluczyć ciążę – warto udać się do laboratorium, by oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej z krwi.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.