Czy mogę być jednak w ciąży w tej sytuacji?

witam,wczoraj zrobiłam test z moczu - wyszły dwie kreski. Dzisiaj rano zrobiłam beta hcg - wyszło <1mlU. Podejrzewam ,ze to moze być pierwszy tydzień ciąży. Czy naprawde moge być w ciąży?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Dzień dobry,

z reguły wyniki z krwi są wiarygodniejsze od testu ciążowego z moczu, dlatego dla pewności warto powtórzyć oznaczenie podczas porannej mikcji w dniu spodziewanej miesiączki.

Istnieje prawdopodobieństwo, że test ciążowy został zrobiony błędnie lub czekała Pani zbyt długo z odczytaniem wyniku, co doprowadziło do utlenienia się kresek i ich zabarwienia, zwłaszcza że test musiałby być wtedy niezwykle czuły, aby potwierdzić tygodniową ciążę.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami dotyczącymi testów ciążowych i ich działania:

https://parenting.pl/kiedy-zrobic-test-ciazowy

https://parenting.pl/pozytywny-wynik-testu-ciazowego

https://parenting.pl/wiarygodnosc-testow-ciazowych

https://parenting.pl/testy-ciazowe

https://parenting.pl/dodatni-wynik-testu-ciazowego

https://parenting.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy mogę być w ciąży w tej sytuacji?

Witam ostatni raz miesiączke miałam 1 kwietnia. Do tej pory cisza wykonałam dwa testy ciążowe jeden 5 dni po mającej nastąpić miesiączce drugi 15 dni oba wyszly negatywne. Test beta hcg wyszedł <2.3 wg labolatorium bruss. Wykpnanty 13 dni po terminie miesiaczki. Do zbliżenia doszło 22-23 dzień cyklu. Okres mam nie regularny co ok 30-31 dni. Czy jest prawdopodobieństwo jakieś że jestem w ciąży?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy w tej sytuacji mogę być w ciąży?

Witam. Od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Tak się złożyło, że w tym miesiącu zapomniałam pierwszej tabletki z nowego opakowania, później przez następne dni wzięłam 7 kolejnych, następnie 4 znowu nie wzięłam (w dniu, w którym nie wzięłam 2 tabletki z 4 doszło do zbliżenia między mną a moim chłopakiem). Dowiedziałam się, że w takiej sytuacji powinnam odstawić opakowanie aż do dnia następnej miesiączki, więc zrobiłam to. Dodam jeszcze, że w dniu nie wzięcia 4 tabletki dostałam przyspieszonej miesiączki, to już druga po tej właściwej w tym miesiącu. Czy w tej sytuacji mogę być w ciąży?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Biorąc pod uwagę wiele błędów w przyjmowaniu antykoncepcji, ochrona nie jest zachowana, istnieje więc możliwość ciąży. Sugeruję wykonać test. Aby tabletki działały, proszę je brać zgodnie z zaleceniami producenta, tj. codziennie, o stałej porze.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty