Czy jest duża możliwość ciąży w tej sytuacji?

Proszę o radę. Stosunek był 4.03, z prezerwatywą i bez zakończenia w środku. Dnia 13.03 wylądowałam w szpitalu z powodu pękniętej torbieli. Tam wykonywali mi badania w tym na betę która wyszła <0,100. Po tym wszystkim uroiłam sobie ze faktycznie mogę być w ciąży. Pierwszy test zrobiłam 18 dni po stosunku(2 dni przed miesiączka) negatywny, miesiączkę dostałam w terminie 24.03 tylko była ona skapsza niż zwykle trwała 6 dni, (myśle ze to z powodu stresu przez koniec stycznia i cały luty z powodu śmierci bliskiej osoby, później ten szpital mnie dobił no i przez 2 tygodnie prawie nic nie jadłam tylko sama kawa i papierosy schudłam 3 kg) testy wykonałam również w 23 dniu z drugiego moczu 25- z porannego moczu ,27- z porannego moczu, 29 i 30 dniu z moczu popołudniowego. Wszystkie ultra czule 10 ml i w 30 dniu 20 ml, 3 inne firmy wyniki negatywne. Lekarz na kontroli 4.04 stwierdził ze mam jajeczkowanie z lewego jajnika. I faktycznie w tych dniach miałam dni płodne. Przepisał mi axia conti ze względu na ta torbiel żeby się nie pojawiały. Kolejna miesiączkę dostałam 18.04 dwa dni szybciej ponieważ sama ja przyśpieszałam aspiryna ze względu na wyjazd i z pierwszym dniem zazylam pierwsza tabletkę( ta miesiączka byla bardzo obfita) trwała ona 11 dni, ale te 6 ostatnich to były plamienia. Teraz w maju miesiączkę dostałam po zażyciu drugiej tabletki placebo 14.05 trwała normalnie 6 dni. Moje pytanie jest takie czy napewno mogę wykluczyć ciąże i te plamienia są spowodowane przyjmowaniem antykoncepcji? I czy te testy które wykonywałam są wiarygodne? Wszędzie piszą ze mogą wyjść negatywne jeżeli za szybko sie odczyta wynik, a jeżeli ja go zrobiłam i on leżał te 5 minut nie ruchomo, a ja w tym czasie sie na niego patrzyłam to tez sie liczy jako fałszywie negatywny z powodu zbyt szybkiego odczytania? Popadam już w paranoje. Nie planuje ciąży a wszędzie widzę jej objawy, tzn wmawiam sobie . Od pobytu w szpitalu mam dziwne ruchy jelit ciagle mi burczy w brzuchu, przelewa się, bąbluje już sama nie wiem co to jest. Mam dużo skutków ubocznych przy tabletkach Axia które są wymienione w ulotce miedzy innymi mam krwawienie srodcykliczne które trwa już 7 dzień i czasem nudności wieczorami, powiększyły mi się piersi jestem zmęczona już tym wszystkim. Dziś rozmawiałam ze swoim lekarzem bo nie mam możliwości do niego iść mówił ze jeżeli występują u mnie te krwawienia i nudności to mogę je odstawić po zakończeniu opakowania. I powinno wszystko wrócić do normy. Proszę o jakaś radę czy ja mam już ciąże urojona?
KOBIETA, 28 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w Pani przypadku najprawdopodobniej można wykluczyć ciążę - po pierwsze ze względu odbycie stosunku z zabezpieczeniem i jego zakończeniem poza pochwą, po drugie ze względu na niski poziom beta-hCG oznaczony w szpitalu i po trzecie ze względu na wszystkie negatywne wyniki wykonanych przez Panią testów ciążowych, w przypadku których nie możemy mówić o fałszywym odczytaniu, jeżeli przez całe 5 minut od momentu ich zrobienia nie pojawiła się dodatkowa kreska.

Ponadto plamienia śródcykliczne są bardzo normalne w pierwszych miesiącach stosowania antykoncepcji hormonalnej, gdyż organizm potrzebuje czasu, aby przystosować się do jej przyjmowania. Jednym ze skutków ubocznych przyjmowania Axia Conti może być także powiększenie się piersi czy nawet nudności, a ruchy jelit mogą być spowodowane problemami ze strony układu pokarmowego.

Podsumowując, ryzyko ciąży w Pani przypadku jest praktycznie zerowe, dlatego zalecamy, aby nie stresowała się Pani zapłodnieniem.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://parenting.pl/test-ciazowy

https://parenting.pl/ile-kosztuje-test-ciazowy-wiarygodnosc-wyniku-domowy-test-ciazowy-rodzaje-testow-ciazowych

https://parenting.pl/kiedy-zrobic-test-ciazowy

https://parenting.pl/pozytywny-wynik-testu-ciazowego

https://parenting.pl/wiarygodnosc-testow-ciazowych

https://parenting.pl/testy-ciazowe

https://parenting.pl/dodatni-wynik-testu-ciazowego

https://parenting.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.