Jak mam interpretować to wszystko?

Mam pytanie , zrezygnowałam z antykoncepcji (złożyłam opakowanie plastrow evry do konca) dostalam miesiaczki w marcu, powinnam dostac teraz a spoznia sie 4 dzien, test raz wyszedł z bladą kreska , a potem negatywny .jak interpretować to wszystko?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

długotrwałe stosowanie antykoncepcji hormonalnej może prowadzić do tymczasowych zaburzeń gospodarki hormonalnej, skutkujących nieregularnymi miesiączkami. Powrót organizmu do dawnej harmonii może trwać nawet 3 miesiące.

Więcej na temat płodności po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plodnosc-po-odstawieniu-tabletek.

Natomiast wynik testu ciążowego jest niejednoznaczny, co oznacza, że powinna go Pani powtórzyć lub wykonać badanie laboratoryjne na obecność beta hCG. W przypadku ciąży w polu testowym testu domowego użytku powinny pojawić się dwie, wyraźnie kreski. Istnieje prawdopodobieństwo, że błędnie wykonała Pani test lub odczytała wynik za późno. Niekiedy również blady cień drugiej kreski pojawia się w bardzo wczesnej ciąży.

Jeśli jest Pani zainteresowana, w naszym artykule znajdzie Pani informacje o tym, kiedy i w jaki sposób wykonać test ciążowy, by był miarodajny: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.