Czy mogę uznać, że testy wyszły prawidłowo?

Witam Zrobilam dziś 2 testy ciążowe ona wyszły negatywnie A współżycia minęło 26 dni czy moge uznać że testy wyszły prawidłowo

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, jak najbardziej – jeżeli tylko oba testy wykonała Pani z zastosowaniem się do instrukcji dołączonej przez producenta do testu ciążowego, to ryzyko nieprawidłowego wskazania jest niemal zerowe. Obecnie testy ciążowe są bardzo precyzyjne i wskazują niezafałszowany wynik nawet już po 7-10 dniach od zapłodnienia. Natomiast warto pamiętać, by przed wykonaniem konkretnego testu ciążowego sprawdzić w ulotce, jaki czas wykonania po stosunku płciowym rekomenduje producent. Zależne jest to od różnej czułości testów ciążowych – niektóre mogą wykryć hormon beta hCG najwcześniej po 14 dniach.

Więcej o testach ciążowych w tym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.