Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy tanie testy ciążowe mogą nir wykryć wczesnej ciąży?

Czy tanie testy ciążowe mogą nie wykryć wczesnej ciąży?
KOBIETA, 20 LAT 12 miesięcy temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, cena testu ciążowego ma związek m.in. z jego czułością – powszechnie dostępne są testy o czułości 10, 20 lub 25 mlU/ml. Oznacza to poziom hormonu beta hCG w moczu, jaki test jest w stanie wykryć. Czyli im mniej, tym lepiej. Test najwcześniej można wykonać po 10 lub 14 dniach od zapłodnienia – wówczas w przypadku testów o czułości 10 mlU/ml jest prawdopodobieństwo, że ewentualna ciąża zostanie wykryta. Większość producentów testów ciążowych zaleca jednak wykonanie ich w dniu, w którym powinna pojawić się terminowo menstruacja. Testem, który można wykonać nawet 7 dni po zapłodnieniu jest test laboratoryjny z krwi – daje on najbardziej miarodajne wyniki. Od niedawna można także w aptece kupić test ciążowy, który wykonuje się przez nakłucie palca – działa podobnie do testów laboratoryjnych, a producent zapewnia, że jego skuteczność to 98%. Jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, zatem stosunkowo dużo w porównaniu do klasycznych testów ciążowych strumieniowych, płytkowych lub paskowych dostępnych już za kilka złotych.
Zatem najważniejszy parametr podawany przez producenta testu ciążowego, to czułość i to na nią warto zwracać uwagę w aptece – nie zawsze idzie w parze z ceną i nie zawsze najdroższy test ciążowy będzie tym najbardziej wiarygodnym. Więcej o testach ciążowych dowie się Pani z naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy