Co mogą znaczyć takie wskazania testu ciążowego?

Witam dostałam okres 4 kwietnia a tydzień po okresie zrobiłam test ciążowy ponieważ moj okres byl bardzo skąpy. Na teście mam 2 kreski jedną widoczną a drugą lekko widoczną co to moze oznaczać

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niewykluczone, że „okres” był w rzeczywistości plamieniem implantacyjnym, co ma związek z zagnieżdżeniem się zarodka – trudno to ocenić, bo nie napisała Pani, jak długie są Pani cykle i kiedy miał miejsce stosunek płciowy. Dla uspokojenia warto zaznaczyć, że niekiedy miesiączki mogą odbiegać od normy, a bardziej skąpe krwawienie może świadczyć po prostu o braku endometrium do złuszczenia w danym cyklu. Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/skape-miesiaczki.

Zazwyczaj druga blada kreska w okienku kontrolnym testu ciążowego świadczy o wczesnej ciąży, natomiast o pozytywnym, miarodajnym wyniku, można mówić tylko wtedy, gdy obie kreski są tak samo intensywne – zgodnie z informacją zawartą w ulotce testu ciążowego. Sugeruję zatem niezwłoczne wykonanie kolejnego testu.

Proszę zwrócić uwagę na to, czy obchodzi się Pani z testem ciążowym właściwie. Zachęcam do lektury naszego artykułu, może rozwieje Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.