Czy to może być ciąża, czy test był zrobiony za wcześnie?

Na początku kwietnia (było to tydzień po skończeniu miesiączki) współżyłam z partnerem i pękła nam gumka, ale partner od razu wyciągnął (twierdzi, że nie "doszedł" więc była pusta). Dzień lub dwa po miałam jednorazowe plamienie (jasno czerwona krwi ze śluzem). Aktualnie powinnam mieć okres 15 kwietnia czyli spóźnia mi się już 8 dni. Test robiłam 16 kwietnia i wyszedł negatywny. Przed oczekiwanym okresem miałam bardzo wrażliwe piersi i nabrzmiałe oraz bardzo lekki ból jak na okres, ale wszystko przeszło natomiast od wczoraj znowu mam bardzo powiększone i bolące piersi a do tego co chwile czuję kłucie w lewym jajniku. Czy to może być ciąża, a test mógł być zrobiony za wcześnie ?

Redakcja abcZdrowie

Witam, ciąża w tej sytuacji jest mało prawdopodobna – test ciążowy można wykonać najwcześniej ok. 10 dni po zapłodnieniu (czy też po stosunku seksualnym, który niósł za sobą ryzyko zapłodnienia), natomiast największe prawdopodobieństwo niezafałszowanego wyniku będzie w dniu spodziewanej miesiączki, a także w kolejnych dniach po niej. Jeśli ma Pani wątpliwości co do testu, może go Pani powtórzyć, najlepiej przy użyciu innego testu ciążowego niż poprzednio. Proszę jednak pamiętać, że najbardziej wiarygodnym badaniem potwierdzającym ciążę jest badanie beta hCG, czyli badanie krwi na oznaczenie poziomu gonadotropiny kosmówkowej. Więcej na temat testów ciążowych i tego, kiedy należy je wykonać w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow. Jeśli test lub badanie krwi wykluczą ciążę, sugeruję kontakt z ginekologiem, zwłaszcza w przypadku, gdy niepokojące objawy ulegną nasileniu lub zmienią swój charakter. Opisane symptomy mogą świadczyć o zaburzeniu gospodarki hormonalnej lub innych nieprawidłowościach. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.