Czy możliwe jest odczuwanie objawów ciąży kilka dni po stosunku?

Witam . Odbyłam stosunek z chłopakiem 6 dni temu . 2 dni po stosunku do dnia dzisiejszego czuje wzdety brzuch . W dodatku od wczoraj biorę ibupforen a dokładnie 6 tabletek na dzień . Dzisiejszego dnia również czuje uczucie pełnego brzucha w dodatku mam stan podgorączkowy . Dodam jeszcze ze za 2 dni mam owulacje . Również od czasu do czasu czuje ukłucie w dole brzucha. Czy możliwe jest abym spodziewała się dziecka i czułabym tyle objawów 5 dni po stosunku ? Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

pierwsze objawy ciąży zazwyczaj pojawiają się po kilku tygodniach od zapłodnienia – poza zatrzymaniem miesiączki pojawia się nasilone zmęczenie, wyczulony węch, mdłości, mogą wystąpić także bóle głowy i senność. Spektrum tych dolegliwości jest szerokie, podobnie jak ich natężenie, ale i moment, w którym symptomy ciąży się pojawiają.

Oczywiście już kilka dni po zapłodnieniu w organizmie zachodzi szereg zmian hormonalnych, które powodują, że u niewielkiego odsetka przyszłych mam dolegliwości ciążowe pojawiają się wcześniej.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej szczegółów odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy.

Natomiast jeżeli w czasie stosunku była Pani przed owulacją, to ciążę można wykluczyć. Bóle brzucha i stan podgorączkowy mogą wskazywać na toczącą organizm infekcję, niemniej jeżeli ma Pani obawy związane z ewentualną ciążę, po 14 dniach może Pani wykonać test ciążowy.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.