Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten stan może sugerować ciążę?

Dzień dobry , w dniu owulacji kochałam się z mężem od 3 miesięcy staramy się o dziecko lecz bez skutecznie , od 4 dni po owulacji a 6 dni przed okresem zaczął bolec mnie żołądek plus wymioty mdłości i temperatura ciała 37 stopni regularnie 37 stopni , 6 dni przed okresem zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny ale wiem ze powinno się zrobić test w trakcie miesiączki lecz wymioty bóle piersi ból żołądka i stan podgorączkowy nie daje mi normalnie funkcjonować , czy dalej mogę być w ciąży pomino mojego negatywnego testu ? Czy ten stn może sugerować ciąże czy poprostu napięcie przedmiesiączkowe? Dziękuje za pomoc
KOBIETA, 23 LAT 2 miesiące temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

3 miesiące starań o dziecko to wcale nie jest na tyle długi czas, by podejrzewać niepłodność lub zacząć się martwić. Natomiast wymienione przez Panią dolegliwości niestety nie są symptomatyczne dla ciąży, zwłaszcza na tak wczesnym etapie. Więcej o objawach ciąży pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy.

Bóle żołądka i wymioty wraz z podwyższoną temperaturą mogą wskazywać raczej na infekcję niż ciążę czy zespół napięcia przedmiesiączkowego. Jeżeli wymioty i stan podgorączkowy nie ustąpią, warto skonsultować się z internistą. Może Pani również ponowić wykonanie testu. W rzeczywistości test ciążowy najwcześniej można wykonać po 14 dniach od stosunku, a najlepiej w dniu spodziewanej miesiączki. Przy wyborze testu ciążowego trzeba też zwrócić uwagę na czułość testu deklarowaną przez producenta – w przypadku niektórych testów ciążowych, niezafałszowany wynik odczytamy już nawet po 10 dniach od zapłodnienia.

Więcej na ten temat w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy