Czy ten stan może sugerować ciążę?

Dzień dobry , w dniu owulacji kochałam się z mężem od 3 miesięcy staramy się o dziecko lecz bez skutecznie , od 4 dni po owulacji a 6 dni przed okresem zaczął bolec mnie żołądek plus wymioty mdłości i temperatura ciała 37 stopni regularnie 37 stopni , 6 dni przed okresem zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny ale wiem ze powinno się zrobić test w trakcie miesiączki lecz wymioty bóle piersi ból żołądka i stan podgorączkowy nie daje mi normalnie funkcjonować , czy dalej mogę być w ciąży pomino mojego negatywnego testu ? Czy ten stn może sugerować ciąże czy poprostu napięcie przedmiesiączkowe? Dziękuje za pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

3 miesiące starań o dziecko to wcale nie jest na tyle długi czas, by podejrzewać niepłodność lub zacząć się martwić. Natomiast wymienione przez Panią dolegliwości niestety nie są symptomatyczne dla ciąży, zwłaszcza na tak wczesnym etapie. Więcej o objawach ciąży pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy.

Bóle żołądka i wymioty wraz z podwyższoną temperaturą mogą wskazywać raczej na infekcję niż ciążę czy zespół napięcia przedmiesiączkowego. Jeżeli wymioty i stan podgorączkowy nie ustąpią, warto skonsultować się z internistą. Może Pani również ponowić wykonanie testu. W rzeczywistości test ciążowy najwcześniej można wykonać po 14 dniach od stosunku, a najlepiej w dniu spodziewanej miesiączki. Przy wyborze testu ciążowego trzeba też zwrócić uwagę na czułość testu deklarowaną przez producenta – w przypadku niektórych testów ciążowych, niezafałszowany wynik odczytamy już nawet po 10 dniach od zapłodnienia.

Więcej na ten temat w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.