Podejrzenie ciąży a mierzenie temperatury

Witam :) 3 Lipca odbył się niebezpieczny stosunek, z moich obliczeń występowała wtedy owulacja. Po tygodniowym spóźnieniu dostałam okres, który trwał 4 dni i był skąpszy niż zwykle, w pierwszym dniu zawierał niewielkie skrzepy, w piątym było tylko minimalne plamienie. Przed tym okresem z ciekawości zmierzyłam temperaturę, która wynosiła 37 stopni, w pierwszych dniach okresu również. Później zaprzestałam, ale nabrałam wątpliwości i po tym okresie zmierzyłam kolejny raz i wciąż była 37 i tak jest do tej pory, waha się co najwyżej 2-3 kreski. Temperaturę mierzę w pochwie, ale i ciała się utrzymuje. Robiłam wczoraj test i wyszedł negatywny, czy ten test wyklucza ciążę na 100% ? Więc dlaczego utrzymuje mi się temperatura? Na moich sutkach pojawiły się żyłki i wydają się nieco ciemniejsze. Pozdrawiam i z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki dopiero po 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia. W Pani przypadku, choć termin ten już dawno minął występują objawy charakterystyczne dla początku ciąży. Z tego też względu zachęcałabym Panią do wykonania testu z krwi, które daje 100% wiarygodne wyniki. Badanie polega na oznaczeniu stężenia betaHCG w surowicy krwi. Jest dostępne w większości przychodni w kraju, a jego koszt nie odbiega znacząco od dobrego testu kupowanego w aptece.

Warto na koniec zauważyć, że zmiana charakteru miesiączki może być spowodowana chociażby infekcją, która objawiałaby się podwyższoną temperaturą. Z tego względu, w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu ciążowego, wskazana będzie wizyta u ginekologa, który ustali przyczynę Pani dolegliwości.

Pozdrawiam.