Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższona temperatura i plamienie

Staramy się z mężem o dziecko. Wynik testu negatywny w 27 dniu cyklu, ale temperatura 37,2. Od dwóch dni bolą mnie plecy, dziś doszedł ból w podbrzuszu i plamienie. Cykle mam regularne, co 28 dni. Czy jestem lub byłam w ciąży i nastąpiło poronienie? Ale skąd ta podwyższona temperatura? A może test zrobiłam za wcześnie?

ponad rok temu

Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Witam serdecznie!

Testy ciążowe dają wiarygodne wyniki dopiero po 14 dniach od ostatniego niezabezpieczonego stosunku. Testy te dają jedynie przybliżone wyniki i ich skuteczność ocenia się na 98%. Zdecydowanie lepsze są testy wykonywane z krwi, polegające na oznaczaniu stężenia hormony betaHCG we krwi. Testy możliwe są do wykonania w większości placówek medycznych w kraju.

Podwyższona temperatura w pochwie w przewidywanym terminie miesiączki może być pierwszym objawem ciąży. Warto zatem wykonać test ciążowy z krwi, który daje 100% już po 9 dniach od ostatniego stosunku.

Warto jednak zauważyć, że plamienie może być rozpoczynającym się krwawieniem miesięcznym, a podwyższona temperatura może być spowodowana np infekcją.

Pozdrawiam.

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy