Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższona temperatura a prawdopodobieństwo ciąży

Witam serdecznie,

chciałam się zapytać czy mogę być w ciąży... Miesiączki mam bardzo regularne co 28 dni, ostatnia miesiączka 16.05.2012, z mężem współżyliśmy bardzo często, a szczególnie w dni płodne, codziennie mierzę temperaturę, która utrzymuje już od tygodnia na poziomie 37,3. Zrobiłam jeden test ciążowy, gdzie wyszła druga kreska bardzo jasna... Czy jest możliwe, że w końcu będę w ciąży? Od tygodnia czuję, że piersi mi się powiększyły... Lepszy apetyt, tylko martwi mnie troszkę ból pleców, czy to na spodziewaną miesiączkę? Czy jednak jest możliwość ciąży?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Witam serdecznie! Jeżeli współżyli Państwo regularnie w trakcie trwania dni płodnych, szanse na zajście w ciążę są wysokie. Opisywane objawy nie są na tyle specyficzne, by móc potwierdzić ewentualne zapłodnienie. Jeżeli Pani cykle są regularne, to najbliższa miesiączka przewidywana jest na 12 czerwca. Jeżeli podwyższona temperatura będzie się utrzymywać po tym czasie, będzie można wysunąć podejrzenie ciąży. Proszę pamiętać, że w drugiej fazie cyklu zawsze obserwowany jest wzrost temperatury ciała. Ze względu na pojawienie się drugiej, niewyraźniej kreski na teście ciążowym, wskazane jest jego powtórzenie za kilka dni. Przyjmuje się, że domowe testy ciążowe należy wykonywać w dniu spodziewanej miesiączki lub 14 dni po stosunku. Sugerowałabym zatem powtórzenie testu, koniecznie z porannej porcji moczu. Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy